Oni su Inspiracija! Vojislav iz 87 predmeta ima 87 DESETKI. Nemanja je POBEDIO tešku bolest
Koliko je život zadao udarac ovim mladim ljudima oni su uspešno rešili sve probleme. Znate kako? Tako što su svoju volju i znanje usmerili ka tome da postanu primer svima nama. Zaboravite rijaliti spodobe, i upoznajte ove momke koji su vredni svake pažnje.
Nakon 87 desetki iz svih 87 predmeta na Biološkom i Elektrotehničkom fakultetu, Vojislav Gligorovski je usavršavanje nastavio u Lozani, u želji da stekne nova znanja, kojima bi, kako kaže, jednog dana mogao da doprinese unapređenju nauke u Srbiji. Siguran je, naime, da će se vratiti u Srbiju, pre svega zato što to vidi kao dug profesorima i asistentima Univerziteta u Beogradu, koji su ga, kako kaže, oblikovali.
– Znanje stečeno na Beogradskom univerzitetu je, gledano iz perspektive posle godinu dana provedenih u Lozani, mnogo šire i dublje u odnosu na ono koje imaju kolege iz ostatka sveta, a to je zasluga pre svega naših profesora. To su izuzetni ljudi koji zalaganjem, uprkos situaciji, studentima pružaju vrhunsko obrazovanje – rekao je Vojislav za Tanjug.
Zbog njih, pre svega, želi nakon sticanja znanja i iskustva u svetu da se vrati u zemlju i doprinese razvoju srpske nauke i obrazovanja.
– Voleo bih kad se vratim da ostanem u naučnoj zajednici. Nadam se da će prilika biti, ali i da ćemo mi koji smo studirali u Beogradu pomoći da se te bolje prilike stvore – kaže on.
Vojislavu je, kako objašnjava, najpre “ogromno znanje” stečeno u Matematičkoj gimnaziji otvorilo vrata Sorbone, a ono dobijeno na Univerzitetu u Beogradu pružilo mogućnost za dalje studije na Kembridžu, Oksfordu i ciriškom ETH na kome je studirao i Albert Ajnštajn.
Za doktorske studije izabrao je Saveznu politehničku visoku školu – EPFL u Lozani, jer je tu, kako kaže, od prvog dana mogao da se bavi praktičnim i naučnim radom.
– Oba fakulteta u Beogradu sam završio u roku, nije bilo teško, nije bilo odricanja, to me je zanimalo. Na studije nisam gledao kao na obavezu. Postojale su samo poteškoće – tehničke, organizacione i administrativne prirode, jer, kada želite da studirate na dva fakulteta, potrebna su vam dva svedočanstva, na dva fakulteta ne možete biti na budžetu ili se neka predavanja preklapaju – rekao je i dodao da su mu, srećom, profesori izlazili u susret.
Nemanja Tadić se kao mali susreo sa teškom bolešću. Ostao je bez leve noge. Ali, nije se predao.-piše Mondo
Iako se suočio sa situacijom sa kojom mnogo stariji od njega ne bi znali kako da se nose, Nemanja Tadić ne samo da je pobedio opaku bolest, već je nastavio sa, kako sam kaže, najvećom borbom – protiv samog sebe.
Neprestano testira svoje mogućnosti: najpre u plivanju gde je osvojio više medalja, a sada ima novi cilj – da se ostvari u atletici, pa su pripreme za Paraolimpijske igre uveliko u toku! Nemanja je deo i humanitarnih projekata, pa tako učestvuje u akciji koju sprovodi Nurdor, a tiče se izgradnje roditeljske kuće, u kojima borave mališani koji se leče od raka, a žive van Beograda.
Vivstars, izvor Tanjug, Mondo.rs FOTO Instagram, Screenshot
Srce na 100ti stepen! ♡♡♡♡♡
Svaka cast momci! Pravi uzori i inspiracija!