Ukratko: Ko je Ričard Grenel, koji je oduševljen “srpskim dočekom!?”
U junu 2013 Grenel je saznao da boluje od non-Hočkinsovog limfoma i ubrzo krenuo sa terapijom.
U to vreme se nije osećao bolesno i dnevno je trčao oko osam kilometara, pisao je Grenelov partner.
Njega je ta situacija podstakla da napravi aplikaciju, koja će obolelima pomoći da sve podatke o bolesti i terapiji imaju na jednom mestu.
Prošle godine je vodio kampanju za zaustavljanje kriminalizacije homoseksualnosti širom sveta.
„On i partner se kod kuće mole svakog dana. Kada je polagao zakletvu to je učinio na Bibliji iz 1892. koja je pripadala njegovom pra-pradedi”, pisao je Knobe za Špigl.
Pored Tvitera, aktivan je i na Instagramu gde se na brojnim slikama vidi kako uživa sa partnerom i prijateljima.
Za Srbiju je ovaj američki diplomata postao posebno važan u oktobru 2019. kada ga je Tramp imenovao za specijalnog izvestioca o pregovorima Beograda i Prištine.
I pre toga on je bio uključen u proces dijaloga – prilikom susreta sa kosovskim predsednikom Hašimom Tačijem u Berlinu krajem 2018. tražio je ukidanje taksi na srpske proizvode od 100 dosto.
Ima 53 godine i bogato diplomatsko i iskustvo u odnosima s javnošću, a ujedno je verovatno i prva gej osoba u kabinetu predsednika Donalda Trampa.
Aktuelni ambasador Sjedinjenih Američkih Država u Nemačkoj i specijalni izvestilac Trampa za pregovore Beograda i Prištine uskoro bi mogao da dobije i treći zadatak – da privremeno postane vršilac dužnosti šefa svih tajnih službi u Americi. – pisao je u februaru bbc na srpskom o Grenelu.
Zvanična BIOGRAFIJA.
- Vlasnik je i firme za komunikacije „Kapital media partners” koju je osnovao 2009. godine.
- Bio je prvi otvoreno gej portparol republikanskog kandidata za predsednika u Americi ‘to je postao 2012. kada je bio u timu Mita Romnija.
- Bio je medijski savetnik i američkim ambasadorima pri Ujedinjenim nacijama. Na to mesto prvi ga je imenovao predsednik Džordž Buš 2001. godine i tu će ostati do 2008.
- Promenio je četiri amabasadora i postigao rekord – on je savetnik za komunikacije sa najdužim stažom u UN-u.
- To je bilo turbulentno vreme za Ameriku – posle terorističkih napada 11. septembra, ali i tokom nuklearnih kriza sa Iranom i Severnom Korejom.
- Sa medijima nije samo sarađivao, već je i pisao za Foks njuz, Volstrit džurnal, Los Anđeles tajms, Vašington tajms, CNN i CBS Njuz.
- Master diplomu stekao na Harvardu.
A ovako je bilo u Srbiji, Beogradu pre par dana.
Vivstars.com izvor Bbc, Instagram.